Ve všem najdu kousek krásy

Být ve správný čas na tom správném místě

Když jsem byla malá, hodně jsem tvořila. Drhala náramky, pletla, malovala, patlala se v hlíně, dělala ruční papír a vůbec tak nějak všechno dohromady. Jak jsem dospívala, potřeba tvořit rukama se trochu upozadila škole, sportům, filmu a cestování.

Při mých cestách do zahraničí, a především na kajakové výpravě při pobřeží středního moře, jsem našla znovu čas tvořit. Brala jsem do ruky co jsem našla na pláži, převážně naplavené dřevo. Poprvé jsem držela  v ruce různé nožíky, řezáky a dlátka. A zrodil se první šperk. A taky touha tvořit víc. 

Až když jsem se z téhle cesty vrátila a odstěhovala z města na Šumavu natrvalo, konečně byl prostor zhmotnit svoje vnitřní touhy. Nasyktla se možnost chodit do místní truhlářské dílničky a já si všimla malých odřezků, které končily v koši a kamnech. Začala jsem je sbírat, brousit a dávat jim tvar. 

A tak vznikly první dekorace a šperky. V téhle kreativní práci se meze nekladou a moje tvorba se pořád hledá a různě uhýbá a zase narovnává. Momentálně pracuji se dřevem a kombinací dřeva a epoxidu. Tvořím lehké drobné a designově jednoduché šperky, které mohou zdobit mladou holku, ale i seriózní manažerku.

Sledujte co dělám na sítích

By Nekesa Dyzajn market